مسئول گروه جهادی سفیران سلامت خواهران بسیجی پایگاه فاطمه الزهرا(س) شهرامام (ره) گفت: جهادگران بسیجی گروه جهادی سفیران سلامت متشکل ازخواهران بسیجی پایگاه فاطمه الزهرا(س) شهرامام (ره) بخش مرکزی شهرستان دزفول برگزار کردند.

دزتایمز/خانم شاه محمدی  درادامه افزود:گروه جهادی سفیران سلامت ، مجموعه‌ای از اقدامات خودجوش است که توسط  بسیجیان،طلاب حوزه‌های علمیه، دانشجویان، دانش‌آموزان و اقشار مختلف مردمی در روستاها و  مناطق محروم کشور برگزار می‌شوند و بنابر تخصص، کارآیی و توانایی‌های اعضای گروه خدمات مختلف عمرانی، کشاورزی، پزشکی، آموزشی و فرهنگی به افراد این مناطق ارائه می گردد.

وی گفت:اردوهای جهادی فقط یک حرکت فرهنگی، عمرانی و یا خدماتی نیست بلکه مجموعه کاملی است که آثار و برکات آن سه گروه مردم و اهالی مناطق محروم، جهادگران شرکت‌کننده در این حرکت‌ها و مسئولان و مدیران منطقه‌ای را شامل می شود.

مسئول گروه جهادی سفیران سلامت خواهران بسیجی پایگاه فاطمه الزهرا(س) شهرامام (ره) اظهارکرد:مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت اجرای اردوهای هجرت چنین می‌فرمایند: این کارِ اردوهای هجرت و حرکت عظیم بسیج سازندگی یکی از برکاتش خدمت‌رسانی است که میلیون‌ها نفر از این خدمت شما به صورت مستقیم بهره‌مند می‌شوند؛ از لحاظ مادی، از لحاظ امور روزمره زندگی، از لحاظ معنوی و هدایت، بهره‌مند میشوند.

وی افزود:مسلماً کلمات به تنهایی قادر نخواهند بود این آثار و برکات را با همه  گستردگی که دارد بیان کنند. باید اردوی جهادی رفت و این آثار و برکات را از نزدیک دید و حس کرد.

شاه محمدی گفت: گروه جهادی سفیران سلامت متشکل ازخواهران بسیجی پایگاه فاطمه الزهرا(س) شهرامام (ره) است که چند سالی در عرصه خدمت‌رسانی به اهالی  وروستاهای مناطق این شهر حضور جدی دارد و به ارائه خدمات درمانی در این مناطق می‌پردازد.

وی، به تشریح فعالیت‌های گروه جهادی این بسیج پرداخت و اظهار داشت: گروه جهادی سفیران سلامت متشکل ازخواهران بسیجی پایگاه فاطمه الزهرا(س) شهرامام (ره)  با عنوان سفیران سلامت متشکل از کاردانان درمانی دختر و پسر از هفتم تا ۲۰ اسفند ماه اقدام به برگزاری اردوی‌ جهادی در شهرامام (ره) کرده است.

مسئول گروه جهادی سفیران سلامت خواهران بسیجی پایگاه فاطمه الزهرا(س) شهرامام (ره) ادامه داد: این حرکت جهادی با اجرای طرح غربالگری در روستاهای توابع  شهرامام (ره)، با مشارکت دانشجویان بسیجی سال آخر پزشکی، یک پزشک عمومی، یک ماما و چند نفر از همکاران بخش آزمایشگاهی به اجرا درآمده است.

شاه محمدی افزود: پس از غربالگری بیماری‌های خاص، کسانی که نیاز به ارجاع به دزفول داشتند به متخصصین ارجاع داده شده و مابقی نیز در این شهر ویزیت شدند.

این مسئول درپایان تاکید کرد: برگزاری این اردوها اثرات و برکات خوبی را چه برای مردم و چه برای خود جهادگران به همراه دارد. این حرکت‌ها در مناطق محروم و روستایی می‌تواند عاملی برای تقویت امید به زندگی و ایجاد انگیزه برای حضور در مناطق محروم باشد و همچنین موجب ارتقای سطح فرهنگی این مناطق شود و در ادامه نیز به آبادانی و رفع محرومیت از نقاط محروم کشور بیانجامد و باعث احیای ارزش‌های دینی و انقلابی و تداعی خالصانه صحنه‌هایی چون دفاع مقدس شود.