فرمانده بسیج ادارات شهرستان دزفول بر لزوم تبیین وقایع فتنه ۸۸ و خلق حماسه ۹ دی گفت: فتنه هشت ماهه ۸۸ به اندازه هشت سال دفاع مقدس برای نظام هزینه داشت.

دزتایمز/ بنقل ازروابط عمومی بسیج ادارات شهرستان دزفول؛سید عزیزاله پژوهیده درگفت وگویی که به مناسبت گرامیداشت یوم الله ۹ دی برگزار شد، اظهار کرد: دشمنان در فتنه ۸۸ اصل ولایت فقیه را نشانه گرفته بودند که بصیرت و آگاهی مردم همه این نقشه‌ها را خنثی کرد و ماباید امروز۹دی راکه نماد بصیرت وبینش مردم است گرامی بداریم وانرا تبیین وزنده کنیم برای مردم چونکه تنها کشوری که پرچم دفاع از اسلام رابرداشته است جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در جریان فتنه ۸۸ هنر تبدیل تهدید به فرصت را برای نظام اسلامی پیدا کرد، تصریح کرد: ۹ دی عرصه‌ای بود که موجب شد تا چهره دشمنان انقلاب برای ملت ایران آشکار شود در نتیجه با حماسه‌ای که ملت در این روز خلق کردن بساط فتنه‌گران را از کشور جمع کردند.

فرمانده بسیج ادارات شهرستان دزفول ادامه داد: دشمن عناصر غیر فعال جمهوری اسلامی را مجدداً در این عرصه فعال کرد، ظرفیت‌های فضای مجازی که یکی از شاخص‎های مدرن این نوع براندازی است فعال شدند و سناریوی آغازین حرکت براندازانه با رمز تقلب کلید خورد.

وی گفت: اینها مقدماتی بود که دشمن برای انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ طراحی کرد ،مقام معظم رهبری در اول فروردین سال ۱۳۸۸ دقیقا به همه عناصر و عوامل انتخابات حتی به نامزدها تذکر دادند، پیش‌بینی‌ها و برآوردها حاکی از یک اقدام دقیق از سوی دشمن برای زدن ساختار اصلی نظام جمهوری اسلامی با ظرفیت انتخابات بود.

پژوهیده افزود: انقلاب اسلامی که در ۳۰ سال پیروزی خودش به طور میانگین هر سال انتخابات برگزار کرد و در این انتخابات همواره گروه های مختلفی که صاحب نگاه‌های سیاسی خاص در نظام جمهوری اسلامی هستند ورود کردند و دولت تشکیل دادند و آرای خودشان را در نظام دینی به منصه ظهور گذاشتند و هیچ اثر خاصی از تقلب و خیانت در آراء مردم بود و این اعتبار ارزشمندی که محصول خون شهدا بود در انتخابات سال ۸۸ به بازی گرفته شد.

وی تصریح کرد: ما در هشت ماه فتنه به اندازه هشت سال یافته‌های علمی و تجربه‌های عملی مقابله با جریان فتنه را آموختیم در راهبردها، اصول مبانی، تاکتیک و تکنیک‌ها به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کردیم.

فرمانده بسیج ادارات شهرستان دزفول گفت: یکی از هنرهای انقلاب اسلامی این است که همواره تهدیدات را تبدیل به فرصت می کند، که نمونه آن را در دفاع مقدس، جریان نفاق، تحریم‌ها و موفقیت‌هایی که در طول این سالها به دست آوردیم نشان داده می شود.