مدیر موکب شهدای کربلا بخش مرکزی شهرستان دزفول گفت: امسال موکب از روز ۵ صفرتا ۲۴ در مرزچذابه دایر خواهد بود و برای برپایی این موکب نزدیک به ۱۵۰ نفر خدمه کارهای اجرایی را انجام خواهند داد.

دزتایمز/ “هوشنگ کمالیان پور”درگفت وگو با خبرنگارما افزود: امیدواریم بتوانیم به نحو مطلوب از زائران امام حسین(ع) پذیرایی کنیم.

وی گفت: در سال گذشته با توجه به اینکه هیچ پیش‌بینی لازم برای اسکان در نظر گرفته نشده بود، اما با این وجود توانستیم ۲ هزار نفر را اسکان داده و در مدت ۱۵ روز از زائران اربعین حسینی پذیرایی کنیم.

مدیرموکب شهدای کربلا بخش مرکزی شهرستان دزفول گفت: سال گذشته نزدیک به ۳۰ هزار نفر با غذای گرم پذیرایی شدند و توانستیم به ارائه خدمات به زائران بپردازیم.

کمالیان پوربا اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی موکب تصریح کرد: یکی از اقدامات ما اجرای برنامه‌های فرهنگی بود که علاوه بر برگزاری نماز جماعت، مراسم‌های مذهبی و عزاداری نیز برگزار شد.

وی گفت: بعد از اربعین سال قبل برنامه‌ریزی‌های ما آغاز شد تا بتوانیم خدمات‌رسانی خود به زائران را گسترش دهیم و به نحو مطلوب به زائران خدمات‌رسانی کنیم.

مدیر موکب شهدای کربلا بخش مرکزی  شهرستان دزفول با بیان اینکه امسال برنامه‌های ما قانونمند و دارای چارت شده است، گفت: کمیته‌های تغذیه، مالی، فرهنگی و اطلاع‌رسانی و همچنین حراست از جمله کمیته‌هایی است که امسال تشکیل شده و با زیرمجموعه‌های خود اقدام به برگزاری مراسم‌ها خواهند کرد.

وی تصریح کرد: امسال با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص باشکوه برگزار شدن برنامه‌های اربعین برنامه‌ها به صورت تشکیلاتی‌تر برگزار شده و با توجه به اینکه مردمشهرستان دزفول همواره در صف مقدم اقدامات اسلامی و دینی بوده‌اند این بار نیز در عرصه حاضر شده و به برای سال دوم موکب را برپا خواهند کرد.

کمالیان پورگفت : یکی از اقدامات امسال ما گسترش برنامه‌های فرهنگی است که برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده و اقدامات لازم صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های فرهنگی ما برگزاری نشست‌های معرفتی میان جوانان توسط طلاب برجسته حوزه علمیه است تا از این طریق به شبهات جوانان و نوجوانان پاسخ داده و آنها را با معارف اسلامی آشنا کنند.

وی بیان کرد: امسال موکب شهدای کربلابخش مرکزی دزفول در شهر مرزچذابه ثبت شده و در ایام اربعین هیئت عزاداران موکب دسته عزاداری برپا کرده و به عزاداری می‌پردازند.

مدیرموکب شهدای کربلا بخش مرکزی شهرستان دزفول گفت : امسال پیش‌بینی حضور گروه  پزشکی را نیز انجام داده‌ایم که در این خصوص یک گروه از امدادگران خانم و آقا ازدزفول درمرزچذابه کناراین موکب اعزام خواهند شد.