دبیرستاد اعتکاف وکارشناس فرهنگی دفترنمازجمعه شهرامام (ره) از برگزاری مراسم معنوی اعتکاف درمسجد امام حسن مجتبی (ع) این شهرخبر داد.

دزتایمز/ خانم افرا زاده گفت: همزمان با فرارسیدن میلاد باسعادت حضرت مولود کعبه و آغاز مراسم معنوی اعتکاف، مسجد امام حسن مجتبی (ع) شهرامام (ره) میزبان معتکفان خواهرخواهند بود .

وی اظهار کرد: یکی از بهترین مکان‌ها و زمان‌ها برای تفکر، اعتکاف در مسجد است که آدمی را از هیاهوی اطراف دور می‌کند و به اندیشیدن وا می‌دارد.

خانم افرا زاده، به لزوم توجه معنوی به اهمیت اعتکاف تاکید کرد وافزود: اعتکاف در مساجد است که مجال انس گرفتن با خدا و لذت بردن از راز و نیاز و مناجات با او را به انسان می‌دهد.

دبیرستاد اعتکاف وکارشناس فرهنگی دفترنمازجمعه شهرامام (ره) با تاکید برهرچه باشکوه‌تر برگزار کردن مراسم معنوی اعتکاف، متذکر شد: دور شدن از جهان مادی و حضور در مسجد همراه با عبادت خدا، به تنهایی و بدون عنوان اعتکاف نیز اهمیتی فراوان دارد، ولی هیچ‌گاه به‌پای اعتکاف نمی‌رسد.

وی اعتکاف را بهترین فرصت برای جذب جوانان و نوجوانانی دانست و خاطر نشان کرد: امیدواریم با برگزاری برنامه های خوب فرهنگی و مذهبی در زمینه اعتکاف جوانان بیشتری را جذب مسجد و برنامه های فرهنگی کنیم.

خانم افرا زاده، در ادامه این نکته را نیز یادآور شد که امسال با توجه به مصادف شدن ایام البیض اعتکاف با ایام نوروز و با توجه به اینکه ما در ایام نوروز میزبان کاروان‌های راهیان نور در مساجد هستیم ممکن است تعداد مساجد به جهت میزبانی از کاروان‌ها کاهش جزئی داشته باشد.

وی، در خصوص برگزاری مراسم معنوی اعتکاف خواهران در شهرامام (ره) اظهار داشت: طبق سنوات گذشته در ایام البیض و همزمان با سالروز ولادت حضرت علی(ع) درمسجد امام حسن مجتبی (ع) این شهر میزبان معتکفین خواهیم بود.

دبیرستاد اعتکاف شهرامام (ره) با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ نفر خواهر درشهرامام (ره)معتکف می شوند که اکثر آنها جوانان  ونوجوانان هستند، تصریح کرد: امسال نیز دراین مراسم اعتکاف در بحث گفتمان دینی، قرائت نماز، قرآن، دعای ام داوود، جشن ولادت حضرت علی(ع) و مراسم وفات حضرت زینب(س)،برنامه های واحد فرهنگی، پژوهشی، بصیرتی، معرفتی ،اتاق فکر که راس آن امام جمعه ،مسئول فرهنگی و دفترامام جمعه واحد برادران وخواهران ،فرمانده حوزه مقاومت بسیج خواهران وخادمین نیزبرنامه ریزی  وبرگزار خواهد شد.

وی گفت: خواهران شهرامام (ره)  تا پایان شب ۱۰ فروردین‌ماه فرصت دارند آمادگی خود را جهت برگزاری مراسم اعلام کنند. معتکفان نیز پس از اعلام فهرست داده شده تا ۱۱ فروردین‌ماه می‌توانند جهت شرکت در این مراسم  حضور داشته باشند.

خانم افرا زاده، درپایان اعلام کرد: هزینه ثبت‌نام برای شرکت در مراسم اعتکاف مانند سال گذشته ۳۵ هزار تومان تعیین شده است. این رقم می‌تواند توسط مدیران مربوطه بر اساس حمایت های خیران  برای بعضی از افراد خاص معتکفان کاهش پیدا کند.