دزتایمز/معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت:امکانات فراهم شده در مرزهای استان خوزستان نسبت به سایر مرزها برای زائران اربعین مناسب تر است.

داوود کشاورزیان چهارشنبه در حاشیه بازدید از پایانه مرزی شلمچه در گفت و گو با خبرنگاران افزود:ساختمان اصلی پایانه مرزی شلمچه برای استقبال از زائران حسینی همچون سال گذشته آماده است و مشکلی برای تردد زائران ایرانی وجود ندارد.

وی اظهار کرد :قرار بود که یک محوطه برای تردد اتباع خارجی که از مسیر ایران به عتبات عالیات مشرف می شوند، احداث شود که ساخت آن از برنامه زمان بندی عقب است لذا جلسه ای در این خصوص برگزار و مقرر شد پیمانکار مربوطه طبق زمان بندی محوطه را تحویل دهد تا در ایام اربعین مشکلی برای تردد زائران خارجی پیش نیاید.

کشاورزیان به زیرساخت های فراهم شده در ۲ مرز شلمچه و چذابه اشاره کرد و بیان داشت:امکانات فراهم شده برای زائران اربعین حسینی در استان خوزستان از سایر مرز ها بهتر است.

** تردد از مرز خسروی فقط در روز

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت:با توجه به زیرساخت های موجود در مرز خسروی تردد زائران از این مرز به عتبات عالیات در ایام اربعین فقط در طول روز انجام می شود.

وی اظهار کرد:پیش بینی می شود بار ترافیکی و تراکم جمعیتی در مرز مهران با توجه به تردد زائران حسینی از مرز خسروی نسبت به سال های گذشته کاهش داشته باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور برای بررسی پایانه های مرزی شلمچه و چذابه صبح چهارشنبه از طریق فرودگاه آبادان وارد استان خوزستان شد.