موکب علمدارکربلا  به عنوان موکب از کمک های مردمی از شهر میانرود شهرستان دزفول راهی مناطق زلزله زده کرمانشاه شد.

دزتایمز/ مسئول موکب علمدارکربلا؛ با تشکر از همه مردم و خیرین به خاطر اهدای کمک به این موکب ، درگفت وگویی  گفت: تجهیزات و اقلام مختلف جمع‌آوری شده از شهر میانرود در قالب یک موکب مردمی به کرمانشاه منتقل شده و این موکب درنخستستن ساعات تحویل سال ۱۳۹۷مدت ۱۰ روز در مناطق زلزله‌زده برپا بود وخدمت رسانی کرد.

غلامرضا جعفری موکب  اقا امام حسین (ع) را برآمده از دل مردم و جوانان عاشورایی  شهرمیانرود شهرستان دزفول دانست و افزود:برپایی این موکب یک حرکت مردمی و خودجوش بوده که از سوی جوانان برای خدمت‌رسانی به هموطنان آسیب‌دیده‌ به مناطق زلزله‌زده منتقل شده است.

به گزارش دزتایمز، زلزله ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان  سال ۹۶در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب مرکز کرمانشاه رخ داد که تاکنون۵۶۹ کشته و بیش از ۱۲ هزار مصدوم داشته است.

شدت این زمین لرزه به اندازه ای بود که کل غرب کشور تا بخش هایی از تهران را لرزاند و مردم چندین کشور منطقه به ویژه عراق آن را احساس کردند.

این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و ۹۵۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده و طبق برآورد اولیه دست کم ۳۱ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند