08 20,2018 | ۱۳۹۷/۰۵/۲۹

Deztimes News Agency

بزرگداشت سردار سرلشکر شهید احمد سوداگر در دزفول برگزار می‌شود

آیین بزرگداشت سردار شهید احمد سوداگر از جانبازان شیمیایی دوران دفاع مقدس در دزفول برگزار می‌شود.

دزتایمز/ آیین بزرگداشت سردار سرلشکر شهید احمد سوداگر از جانبازان شیمیایی دوران دفاع مقدس در دزفول پایتخت مقاومت ایران برگزار می‌شود.

این برنامه روز پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه سال ۱۳۹۶ از ساعت ۱۹ آغاز می‌شود که در این آئین مردم شهرهای مختلف خوزستان یاد و خاطره سردار سرلشکر شهید احمد سوداگر را گرامی می‌دارند.

آیین بزرگداشت سردار شهید احمد سوداگر از جانبازان شیمیایی دوران دفاع مقدس در حسینیه ثارالله دزفول انجام می‌شود که اقشار مختلف مردم، علما، روحانیون، طلاب علوم دینی، دانشجویان، اساتید دانشگاه، دانش‌آموزان و معلمان به این دلیرمرد ادای احترام می‌کنند.

در آیین بزرگداشت که به مناسبت ششمین ششمین سالگرد شهادت سردار سرلشکر شهید احمد سوداگر از جانبازان شیمیایی دوران دفاع مقدس برگزار خواهد شد یاد و خاطره شهدای پایتخت مقاومت ایران نیز گرامی داشته می‌شود.

سردار سرلشکر شهید احمد سوداگر در سال ۱۳۳۹ در یک خانواده مذهبی در شهر دزفول پایتخت مقاومت ایران به دنیا آمد و جزء نخستین گروهی بود که قبل از شروع جنگ از سوی سپاه پاسداران دوره زرهی را در لشکر ۹۲ زرهی خوزستان طی کرد.

شهید دکتر احمد سوداگر به گواهی فرماندهان و همرزمانش نابغه اطلاعاتی و نظامی دوران هشت سال دفاع مقدس و کشور بود.

بسیار در آرزوی شهادت به سر برد تا اینکه پس از سال‌ها مجاهدت بر اثر تألمات ناشی از جراحات متعدد در دفاع مقدس با ۷۵ درصد جانبازی در بیست و ششمین سالگرد عملیات والفجر ۸ یعنی ۲۱ بهمن سال ۱۳۹۰ شربت شهادت نوشید و به خیل یاران شهیدش پیوست.